Vyvýšené misky pro kočky je prevence problémů s trávením

Vyvýšené misky pro kočky jsou stejně důležité jako pro psy. Pejsci potřebují vyvýšené misky kvůli nadýmání. Ale čím dál častěji se už setkáváme s tím, že chovatelé pořizují vyvýšené misky kočkám.

Klidně si to otestujte sami na sobě. Klekněte si k jídlu na všechny čtyři a zkuste jíst z misky, která je položená na zemi. Pak ji dejte na vyvýšené místo. Sami ucítíte, že žaludek se vám vmáčkne v první poloze hlouběji dovnitř. Bude sevřený.

Pokud kočka pozře potravu, tak do sebe naháže kousky jídla i se vzduchem.

Problémy, které vyvýšené misky vyřeší:

  • kočka má pnutí v krční páteři
  • kočka zvrací po jídle
  • kočky hltají
  • kočky nadýmá
  • pohodlná pro staré a nemocné kočky
  • problémy s hygienou vody a žrádla

Kočka zvrací po jídle

Kočky milují dobré jídlo, ale bohužel jej dokážou pěkně rychle hltat. Když se na jídlo těší a chutná jim, tak jej do sebe rychle hází, samozřejmě hltají i okolní vzduch. Po jídle pak mají v žaludku nepohodlí. Je to dáno právě i polohou, jak jsou při jídle skrčené, aby dosáhly do misky, která je na zemi. Žaludek koček je tak umáčknutý někde uvnitř.

Po jídle kočky vyzvrací jídlo zpět.

Vyvýšená miska je pro ně v přirozenější poloze, takže tolik neutlačují svůj žaludek. Samozřejmě nám pomůže vyvýšená miska, ale taky hlavně gravitace. Když kočka má vyvýšenou misku, tak nepotřebuje právě to jídlo do sebe házet. Nemusí se naklánět dopředu dozadu, ale gravitací se jí to jídlo samo dostane do žaludku.

Kočka si tolik nenamáhá páteř

Kočičkám ochráníte krční páteř. Vyvýšené misky snižují napětí krku a pomůže předejít i artróze. Misky ,které jsou na zemi, tak nutí kočku se nahrbit a lehnout si na zem. V té chvíli to může být bolestivé pro kočky, které trpí artrózou.

Kočku nadýmá

Tento problém mají společný se psy. Když kočka jí z podlahy, tak žaludek je stlačený a naplní se rychleji. Tímto způsobem spolkne právě hodně vzduchu a nadýmá ji.

Vyvýšené misky lépe udržují vodu a žrádlo v čistotě

Kočky si potrpí na čistou vodu, čistou misku se žrádlem. Někdy jim může vadit i déle odstavená voda. Jindy se z misky nenapijí, protože je tam chlup či smítko. Z těchto důvodů je důležité, aby miska pro kočku byla vyvýšená, protože nebude mít v sobě tolik nečistot.

Pokud je miska znečištěna, tak váš mazlíček přestane vodu pít a kočka je dehydratovaná. Pokud byste i tak vyměnili vodu v misce a kočka stále nepila, tak se podívejte na triky, které donutí kočku pít.

Dnešním hitem jsou smart fontány, kde si nastavujete výšku fontány sami: Xiaomi Smart Pet Fountain, Tesla Smart Pet Fountain

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp