Angelsounds a moje zkušenost a důvody, proč jsem ho používala

autor:

Angelsounds je domácí doppler, který jsem využila u svého třetího těhotenství. Je to velmi jednoduchý malý domácí ultrazvuk. Moje první i druhé těhotenství jsem se obešla bez Angelsounds. Při prvním těhotenství mě nějaké velké obavy netrápily. Mé druhé těhotenství nedopadlo dobře a během kontroly mi gynekolog oznámil, že nebije srdíčko.

To byl pro mě impuls během třetího těhotenství, kdy jsem se rozhodla pořídit si Angelsounds, abych byla klidnější. Zpětně to hodnotím kladně. Chce to jen najít tu správnou míru, jak často Angelsounds používat. Nesmí se to přehánět.

Pořídila jsem si ho asi po 12. týdnu a opravdu hodně jsem si o něm googlovala, než jsem ho koupila.

Angelsounds diskuze se vedou na internetu hodně. Je jich opravdu mnoho a řeší, jestli je Angelsounds bezpečný a od kdy Angelsounds pořídit.

Proč jsem se rozhodla  domácí ultrazvuk pořídit?

Potřebovala jsem jej jako takovou psychickou berličku a vzpruhu ve chvíli, kdy na mě šly černé myšlenky. Při nezdárném těhotenství mi byla provedena kyretáž a následně embryo zasláno do laboratoře, aby zjistili důvod nevyvíjejícího se těhotenství.

Následná zpráva z laboratoře neodhalila nějaký genetický či jiný závažný důvod neprosperujícího těhotenství, pro který by se to pravděpodobně mohlo opakovat.

Prostě, stává se. Nebyla jsem první a nejsem poslední.

Ale s jistotou jsme věděli, kdy se embryo přestalo vyvíjet a bylo to pár týdnů před návštěvou gynekologa. Už jsem to i tušila a to čekání na ultrazvuk bylo nekonečné. Měla jsme jisté vnitřní náznaky.

Právě kvůli této zkušenosti jsem hned od počátků 3.těhotenství měla obavy z ultrazvuku. Co tam gynekolog objeví či neobjeví. Bude srdíčko bít? A na další kontrole zase obavy, zda se nezastavilo.

Tehdy jsem na internetu objevila domácí ultrazvuk Angelsounds, které mnohé ženy používaly a pochvalovaly si jej, že je uklidňuje právě v těchto nejistých chvílích. Hodně jsem si o tom dohledala a načetla. Níže uvádím důvody, které mě pesvědčily si jej pořídit a taky způsob, jakým jsem jej používala.

Angelsounds diskuze si přečtěte, ale řiďte se svým rozumem

Narazila jsem na mnoho Angelsounds diskuzí a debat, jestli domácí ultrazvuk používat nebo ne. Jestli je Angelsounds pro plod bezpečný nebo ho ohrožuje.

Obvykle jejich použití obhajovaly ženy, které právě zažily situaci, kdy se embryo či plod přestal vyvíjet. Následné návštěvy v novém těhotenství jsou pak plné stresu a napětí, zda se ta smutná událost nebude zase opakovat.

Každý člověk zvládá tyto stresové situace jinak.

Každý se s něma vyrovnává jiným způsobem. Někdo tvrdil, že angelsound vlastně tu danou věc nezmění, proto jej nechce používat. Jiné ženy tvrdily, že jej nechtějí používat, protože mají obavy z toho, že se jim opravdu stane, že doma srdíčko neuslyší. Bylo pro ně přijatelnější být tímto faktem zaskočeny v ordinaci u gynekologa.

Zkrátka každý člověk má k takové situaci jiný přístup a potřebuje to řešit jinak.

Je podle mě úplně zbytečné, aby se o Angelsounds vedly dlouhé diskuze a některé ženy přesvědčovaly jiné, že ten jejich přístup a řešení nejistoty je správný či nesprávný. Zkrátka každý se s takovou situací vyrovnává jinak a každá se zařídí podle toho, aby ji to vyhovovalo. 

Určitě není vůbec třeba tomu druhému jeho rozhodnutí vnucovat nebo vyvracet.

Můj přístup k domácímu ultrazvuku

Můj přístup je takový, že ráda vím špatné zprávy hned, když tuším, že je něco ve vzduchu. Jakékoliv. Vždycky jsme to tak měla. Už od mala. Třeba se špatnou známkou. Dřív nepříjemnou situaci příjmu, smířím se s ní a pokračuji dál.

Nemám vůbec ráda plané naděje a nejistotu. Mám velkou fantazii a v hlavě se mi odehrává plno temných scénářů.

Okamžité přijetí faktu to utne a já přemýšlím, co dál a situaci už řeším. Z takových důvodů jsem si pořídila Angelsounds.

Tento malý přenosný domácí ultrazvuk jsem si koupila asi v 10. týdnu a chtěla jej používat ve slabých chvilkách, kdy na mě příjde splín, zda je vše v pořádku.

Opravdu mi hodně pomohl. Při tom druhém nezdárném těhotenství mi zmizely nevolnosti a těhotenské příznaky se už nijak neprojevovaly. Samozřejmě to není pravidlo a neplatí vždy, že vymizení příznaků znamená nezdárné těhotenství. Je to má zkušenost, takže když i během 3. těhotenství jsem během jednoho dne nepociťovala nevolnosti a bylo mi podezřele dobře, tak mě to vylekalo. S

Angelsoundem jsem téměř vždy během krátké chvilky srdíčko slyšela a rozpoznala. Nebylo třeba jej používat dlouhé minuty. Najít srdíčko a bylo to. Stop, vypnout.

Naučte se najít rychle srdíčko a používejte krátce

Angelsounds jsem používala vždy opravdu velmi krátce. Někdy mě zkrátka přepadly jen černé myšlenky, zda je stále vše v pořádku, tak jsem jej na chvíli použila. Nejčastěji jsem jej využila během období 12. – 18. týdne těhotenství.

Když ustaly nevolnosti a pohyby jsem ještě necítila ,tak jsem měla velmi netěhotný pocit. Věděla jsem, že to tak bývá, ale zkrátka někdy jsem potřebovala i toto ujištění.

Někdy jsem jej použila 3x týdně po velmi krátkou dobu. Jakmile jsem slyšela srdíčko, tak jsem přestala. Párkrát jsem spočítala údery za minutu. Myslím, že byl jeden týden, kdy jsem z nějakého důvodu byla ještě více nervózní, tak to jsem jej poslouchala častěji. 

Později se mi už objevovaly pohyby, tak během tohoto období jsem jej použila párkrát, když jsem pohyby necítila „delší“ dobu. V začátcích je člověk necítí tak pravdielně.  Jakmile se pohyby objevovaly pravidelně, tak jsem na něj nesáhla vůbec.

Zpětně to hodnotím jako dobrého pomocníka, nervozita ze mě vždy spadla a cítila jsem klid a pohodu.

Angelsounds od kdy jej používat?

Sám výrobce upozorňuje, že srdeční ozvy dítěte jsou slyšitelné nejdříve mezi 12. – 14. týdnem.

Je to opravdu individuální, kdy uslyšíte srdíčka miminka.

V Angelsounds diskuzi se dočtete, že některé ženy srdíčko už slyšely mnohem dříve, třeba v 9. týdnu. Já osobně jsem si jej pořídila po 10 tt a srdíčko jsem zachytila.

Ještě pro upřesnění, jak se počítají týdny těhotenství.

Návod na použití Angelsounds je opravdu jednoduchý

Angelsound je velmi jednoduchý přístroj.

Když jsem ho poprvé držela v ruce, tak jsem si nebyla úplně jistá, kterou stranou jej mám vést po bříšku. Ale vrchní část je ta s tim nápisem a spodní, která zkoumá bříško je ta bílá.

Přístroj potřebuje jen baterie a připojit sluchátka. Je tam jen jedno ozubené kolečko, které když pootočíte, tak Angelsounds uvedete do chodu.

Že je přístroj zapnutý vám potvrdí zelená kontrolka a šumící zvuk ve sluchátkách. Ozubené kolečko jsem pootočila vždy úplně do krajní polohy. 

Rady jak tento domácí ultrazvuk používat

Důležité je, abyste si hned na začátku naposlouchaly své srdíčko a svůj tep, abyste ho pak nezaměnily.

Takže se v klidu položte. Klidně si Angelsounds přiložte ke svému srdci. Potom si jej taky přiložte do jamky na konci stehna a začínajícím trupu. Na levé i pravé straně. Tam taky objevíte svůj tep.

A někdy to může být pro někoho matoucí (jak jste často četla v Angelsounds diskuzích), protože i srdíčko miminka najdete takto dole nad stydkou kostí.

Až máte naposlouchaný svůj tep, tak začněte s hledáním srdíčka co nejblíže stydké kosti. Opravdu takto dole. Zkuste uprostřed, pak po stranách, ale vždy dole.

Já jsem tam srdíčko vždy slyšela, nikdy né někde nahoře na bříšku. Zpočátku, když si nejste jisté jaký zvuk hledat, tak si Angelsound přiložte ke svému srdci a naposloucháte si váš rytmus.

Protože stejně tak napravo i nalevo dole máte v dolíčcích stehenní tepny a tam váš tep můžete taky slyšet, tak ho nezaměňte. Až budete vědět, jak zní ten váš, tak potom už poznáte když uslyšíte srdíčko miminka. Je mnohem rychlejší, zběsilejší. Často je to přirovnáváno ke cválajicímu koni.

Já jsem tep miminka našla vždy opravdu rychle, dole nad ochlupením.

Lubrikant nebo olejíček

Další důležitá věc je olejíček nebo lubrikant, který lépe propojí zvukové dění v bříšku do vašich sluchátek. Mě dobře fungoval silikonový lubrikant zakoupený v lékárně. Ale jednou jsem měla po ruce jen tělový olejíček a taky mi dobře fungoval.