Kočičí kavárny

Kočičí kavárny jsou skvělým místem pro relax či randíčko.

Máte rádi kočky a kávu? Tak právě pro vás je skvělou příležitostí kočičí kavárna. Bohužel aktuálně jich není mnoho v České republice. Pokud o nějaké nové kavárně víte, tak nám dejte vědět a my ji hned přidáme do seznamu.

Kočičí kavárny jsou oblíbené po celém světě a nacházejí se ve většině zemí. Jsou velmi populární v Asii, zejména v Japonsku, Taiwangu a Hongkongu, kde jsou kočky považovány za symboly štěstí a pohody. Kočičí kavárny jsou také velmi populární v Evropě, zejména ve Velké Británii, Francii a Německu. V Severní Americe jsou kočičí kavárny také velmi populární, zejména v USA a Kanadě.

Co čekat v kočičí kavárně?

No raději nečekejte nic. Znáte přece kočky. Mají svou hlavu a hrdost. A kočky vás pak můžou velmi příjemně překvapit. O to právě jde, že když jdete do jedné kočičí kavárny několikrát, tak návštěva může být pokaždé úplně jiná.

Dejte si v klidu vaše oblíbené kafíčko a sledujte, co se bude dít. Ať budou mít kočky jakoukoliv náladu a rozpoložení, tak si to užijete.

Jak to v kočičí kavárně chodí?

V kočičí kavárně si můžete dát kafíčko, pobavit se s kočkami a jít.

V některých kočičích kavárnách si můžete i adoptovat kočičku. Kočky jsou v kavárně a vy si tam tu svou favoritku vyberete.

Jak se v kočičí kavárně chovat?

Návštěva v kočičí kavárně má svá pravidla. Není to nic striktního a pro chovatele koček nic překvapivého. Ale pokud chcete jít do kočičí kavárny pro mimořádný zážitek nebo vzít děti, protože mají rády kočky, tak si pro jistotu přečtěte pravidla dané kočičí kavárny.

 1. Myslete na to, že vy jste u kočky doma na návštěvě. Jste host a kočka hostitel.
 2. Pokud kočka spí, tak ji nebuďte.
 3. Kočky nijak nenahánějte. Když budou chtít, tak přijdou za vámi.
 4. Fotit je většinou v kočičí kavárně povoleno. Samozřejmě bez blesku.
 5. Pokud vás kočka vyzývá ke hře, tak toho využijte a hrejte si společně.
 6. Kočky nekrmte. Neberte si s sebou jídlo ani pití. Kočky mohou být lákány jídlem nebo nápoji
 7. Děti hlídejte, aby vše dodržovali a kočičky netrápily.
 8. Respektujte kočky a jejich potřeby. Kočky jsou citlivá zvířata a mohou být stresovány přílišným hlasitým hovorem nebo doteky. Snažte se být klidní a tichí a pokud se chcete kočce podívat na blízko nebo si ji pohladit, nechte ji, aby sama přišla k vám.
 9. Neodnášejte kočky z kočičí kavárny. Kočky v kavárně jsou tam kvůli svému pohodlí a bezpečí, a není vhodné je odnášet bez souhlasu provozovatele kavárny nebo bez jejich souhlasu.
 10. Nedotýkejte se koček, pokud jsou spící nebo jíst. Nechte kočky spát a jíst v klidu a nedotýkejte se jich, dokud neprojeví zájem o kontakt s vámi.
 11. Používejte hygienické postupy. Používejte dezinfekční prostředky nebo si umývejte ruce před a po kontaktu s kočkami, abyste zabránili přenosu nemocí.
 12. Respektujte soukromí koček. Některé kočky mohou být v kavárně kvůli svému soukromí a mohou potřebovat více prostoru než ostatní. Respektujte jejich potřeby a nedotýkejte se jich, pokud se zdají být vystrašené nebo nezájem.
 13. Nepřivádějte vlastní kočky do kočičí kavárny. Vlastní kočky mohou představovat riziko pro kočky v kavárně a mohou také vyvolávat stres u ostatních koček.
 14. Respektujte pravidla kočičí kavárny. Každá kočičí kavárna má svá vlastní pravidla ohledně chování návštěvníků a měli byste se jich řídit.

Kde byla otevřena první kočičí kavárna?

Někteří tvrdí, že první kočičí kavárna byla otevřena v japonském městě Osaka v roce 2004. Jiní tvrdí, že první kočičí kavárna byla otevřena v Taiwangu v roce 1998. Bez ohledu na to, kde byla otevřena první kočičí kavárna, je jisté, že tento trend se rychle rozšířil do celého světa a dnes jsou kočičí kavárny populární po celém světě.

Jak založit kočičí kavárnu?

Založení kočičí kavárny v České republice by mělo probíhat následovně:

 1. Navštivte úřad práce a zjistěte, zda je v daném místě možné otevřít kočičí kavárnu. Může být nutné získat povolení od místního úřadu nebo obecního úřadu.
 2. Zajistěte potřebné finanční prostředky na otevření kočičí kavárny. Můžete zvážit možnost získání úvěru nebo podnikatelského grantu.
 3. Vyhledejte vhodné prostory pro kočičí kavárnu. Měly by být dostatečně velké a v dobré lokalitě s dostatečnou dostupností pro zákazníky.
 4. Zajistěte potřebné vybavení a zařízení pro kočičí kavárnu, včetně nábytku, kavovaru a kočičího vybavení.
 5. Nakupte potraviny a nápoje, které budete nabízet ve vaší kočičí kavárně.
 6. Zajistěte personál pro vaši kočičí kavárnu. Měli byste zaměstnat baristy nebo baristky, kuchaře nebo kuchařky a kočičího dozorce.
 7. Proveďte nezbytné úpravy prostor a zařízení, aby byly v souladu s hygienickými a bezpečnostními předpisy.
 8. Zaregistrujte se na živnostenském práce a zajistěte si potřebné povolení k podnikání.
 9. Otevřete vaši kočičí kavárnu a začněte podnikat!

Doporučujeme také pročíst si zákon o zvířatech a zákon o ochraně zvířat, abyste se ujistili, že vaše kočičí kavárna splňuje všechny požadavky na péči o zvířata.

Artičok

třída Karla IV. 493/13, 50002 Hradec Králové

Mňau caffe

Dr. Martínka 1415/51
700 30 Ostrava – Hrabůvka

+420 605 556 978

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp