Hračky pro kočky

Hračky pro kočky, které stimulují lov myší

Hračky pro kočky jsou nezbytné pro její fyzický i duševní vývoj. Hodně lidí si myslí, že každá kočka chytá myši. Ano, je to pro ní čistě přirozená a instinktivní věc, ale když je kočce odepřena už v mládí, tak se to nemusí naučit nikdy. Naopak, kočka se bude myším a lovu vyhýbat.

Kotě cítí instinkt lovu, vrhu na kořist už v 6-8 týdnu života. V běžném životě, kdy kočky žijí například na venkově jim máma kočka začne nosit myši a ukazovat jim, že je třeba je ulovit. Učí je to. Později je bere s sebou na lov. Kotě si dokáže ulovit myš kolem 3-4 měsíce života.

Jestli a kdy kočka začne lovit myši záleží na jejím ranném vývoji a způsobu života. Pokud kotě žije ve smečce s mámou na venkově nebo divoce venku, tak se přirozeně naučí lovit. Pokud kotě vyrůstá s mámou v paneláku, tak myš neuvidí ani z dálky. Později je možné kočku naučit lovit myši, ale chce to trošku důvtipu a kočce s tím pomoct.

Hračky, které simulují lov pomohou také majitelům koček, pokud je jejich kočka kouše a škrábe. Dravá lovecká hra pomůže jim ulevit od toho napětí a tu energií přetaví do hry s hračkami.

Škádlítka pro kočky

Častá a jednoduchá hračka je kočičí hůlka či tyčinka. Je to hůlka, která má na jedné straně jemné barevné peří, které láka pozornost kočky. Je to návnada, kterou můžeme pohybovat a simulovat ptáka či myš. Pokud vaše kočka žere myši, a vy se s tím neztotožňujete, tak v některých případech tyto hračky pro kočky, které simulují lov zabírají a vynahrazují si to.

S návnadou pohybujte tímto způsobem. Nechejte ji položenou nehybně na zemi a pak s ní rychle trhněte. Tento pohyb a tato hra vzbuzuje v kočce potřebu vrhu na kořist.

Zjistěte, který pohyb na vaší kočku platí. Některé si rády hrají při zemi, jiné budou zbožňovat chytání ve vzduchu.

Hračky s ukrytým pamlskem

Velmi nápomocné a oblíbené jsou hračky pro kočky s pamlskem uvnitř.

Skvělý je například míč, který kočku láká ke hře. Vrhá se za ním, hraje si s ním, kutálí ho. Může ho odpálkovat. A uvnitř míče je odměna.

Tato hra, kdy si kočka sama přijde na pamlsek stimuluje i její mozek.

Kočičí hračka myš

Myši s různých materiálu určitě pořiďte své kočce, která má sklony k lovu a k drsnější hře. Myši mohou být plyšové, gumové, pískací, s rolničkami. Vyberte jich klidně několik.

Tento druh hračky pro kočky může být skvělá pomoc, jak odnaučit kočku nosit myši, které ulovila.

Laserové hračky pro kočky

Laserové ukazovátko jako hračka pro kočky je velmi známá. Ukazovátkem pohybujete po zemi, zdi a kočka se vrhá na světýlko. Je to kočičí hračka, s kterou zacházejte opatrně. Skvěle podporuje fyzickou stránku kočky, ale při delším použití ji může deprimovat.

Kočka může začít být laserem frustrovaná nebo dokonce posedlá. Frustruje jí to, že vlastně to nemá konec a pokud světýlko chytne, tak to není pro ní adekvátní odměna.

Kočka chce chytit kořist. Získat odměnu. A to jí laserová hračka neposkytne. Skvělá je tato zábava s jinou hračkou. Například plyšovou myší. Ukazovátko ji jen navede na myš či pamlsek a po delší honitbě za světýlkem dostane svou kořist.

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp