Tipy na dárek k narození dítěte roku 2021

autor:

Dárek k narození dítěte může být pro někoho tvrdý oříšek. Nechcete k narození dítěte nic velkolepého, ale chcete být originální a vybrat praktický dárek. Chcete dát dárek, který si miminko opravdu užije a maminka dítěte ocení. Samozřejmě nejste jediní, kdo mamince přinese dary pro nového človíčka, takže si dejte s výběrem dárku záležet, aby jej miminko nemělo několikrát.

Nevybírejte jen dárky určené pro kojence, ale klidně vyberte dárek, který si miminko užije i později.

Nebojte se, vybrat dárek k narození miminka bude pro vás hračka, když si prohlídnete naše tipy. Pečlivě jsme vybírali dárky za vás.

1. Látková knížka pro miminko

I kniha může být krásný dárek k narození miminka. Je to samozřejmě látková knížka, hračka, ale symbolicky je to první kniha miminka. Tuto hračku si bude miminko užívat, jakmile začne být zvědavé a osahávat věci kolem sebe.

V 6 měsících  už látkovou knížkou bude listovat. Je to skvělá motorická hračka, kde miminko procvičuje prstíky. Většinou je látková knížka připravena tak, že každá stránka se soustředí na něco jiného. Jedna stránka šustí, takže ho zaujme zvukem. Z jiné stránky koukají šňůrky, které prozkoumává prstíky atd.

Určitě je to dárek k narození dítěte, s kterým nešlápnete vedle.

2. První album či deníček miminka

V prvním roce miminko i rodina kolem zažívá turbulence. Každý týden je vidět pokrok, každý týden je něco nového.

Miminko se poprvé usměje, poprvé pase koníčky, první zoubek, první slůvka…. to všechno můžou rodiče zaznamenat do deníku pro miminko. Bude to pro ně i pro dítě krásná kniha vzpomínek. Tento dárek k narození miminka udělá velkou radost.

3. Kosmetika jako dárek k narození dítěte

Kosmetika je praktický dárek k narození miminka, který maminka a miminko určitě využijí. Dětské kosmetiky není nikdy dost a vždy mamince příjde vhod. Dejte si záležet, aby jste vybrali kosmetiku, která je opravdu velmi šetrná k dětské pokožce. Maminka určitě ocení kvalitu kosmetiského přípravku před kvantitou.

4. Hračka na postýlku

Hračky na postýlku jsou závěsné hračky, které se obmotají o dětskou postýlku. Mohou také chrastit nebo vydávat nějaký zvuk. Takových hraček není nikdy dost. Miminko začne poznávat svět a hračku zkoumat zrakem a později hmatem. S hračkou si bude hrát i jako batole.

Tyto závěsné hračky lze zavěsit i za držadlo na autosedačcce vajíčko. Takže dítě se zabaví během jízdy v autě. Dárek k narození dítěte jak vyšitý.

 

5. Památeční dárek k narození dítěte

Krásné jsou dárky, které zůstanou na věky. Otisk chodidla a ruky do sádry je krásný dárek na památku.

6. Albumy na fotky

Objevili jsme krásné album na fotky. Né jen tak ledajaké, obyčejné. Toto album je krásný dárek, protože je netradiční a velmi originální. Můžete volit mezi holčičí a klučičí verzí.

7. Závěsné hračky

Závěsnou hračkou nemůžete vůbec nic zkazit. Dneska jsou úžasné, barevné hračky. Je jich tolik a jsou tak nápadité, že si nebudete umět vybrat, která je ta nej. Vybrali jsme za vás. Podívejte se.

8. Kousátka

Dětem začínaji zoubky růst v půl roce, ale není neobvyklé, že se klubou už ve 3 měsících. Každí miminko si potřebuje od té bolesti ulevit. Dnes se dělají krásná kousátka, které můžete darovat budoucí mamince.

I kousátko může být pěkný dárek k narození dítěte. Kousátka mohou být obyčejná plastová, ale taky velmi nápaditá a roztomilá.