Jak dlouho vydrží kočka sama doma? přes víkend?

kočka sama doma

Jak dlouho vydrží kočka sama doma záleží nejen na její povaze, ale i na podmínkách, které ji přichystáte. Obecně vám veterinář doporučí, že maximální doba, kdy můžete nechat kočku samotnou doma je 24 hodin. Ale častá praxe je, že je kočka sama doma přes víkend.

I když kočky předchází pověst samotářů, tak jen jejich majitelé ví, že to není jasná věc. Není to pravidlo. Některé kočky jsou velmi společenské a vyhledávají vaší pozornost. Některé se členů domácností straní do chvíle, kdy si samy určí, že se chtějí družit.

Takže nejen zkušenosti ostatních, ale i její povahu je třeba zohlednit v tom, jak dlouho může být vaše kočka sama doma.

Velmi zajímavé pravidlo:

Kočka může být sama doma tak dlouho, jak je stará.

Pokud je vaší kočce 4 měsíce = může být sama doma 4 hodiny

Pokud je vaší kočce 6 měsíců = může být sama doma 8 hodin

Dospělá kočka = 24-48 hodin sama doma

Aby kočka byla spokojená sama doma, aby vydržela sama doma i přes víkend, tak je potřeba ji v domácnosti připravit zábavu. Žádný chovatel nechce, aby mu znuděná kočka ničila nábytek a osobní věci. Téměř nutností je škrabadlo pro kočku.

Kočka sama doma přes týden, když jsem v práci

kočka sama doma

Přes den nejsme často doma a plníme své pracovní či studijní povinnosti. Řada z nás si právě z toho důvodu pořídila kočku a ne psa, protože kočka vydrží déle sama doma.

Zvládá samotu lépe než pes. Přece jen má svou toaletu u vás doma, nepotřebuje chodit venčit. Nepotřebuje značkovat.

Když chodíme do práce, tak jsou kočky zvyklé být samy doma 8-12 hodin denně. Pokud je ta doba pravidelná, tak je to pro ně i lepší.

Pravidla, když je kočka sama doma přes víkend

Častá otázka je, zda se může nechat kočka sama doma přes víkend. Ano, můžete nechat kočku, která je zdravá a nemá žádné obtíže, samotnou doma přes víkend, ale má to určitá pravidla, která kočce víkend o samotě usnadní. Nenechávejte dlouho samotné koťátka a staré kočky. Zdravá dospělá kočka to snáší mnohem lépe.

Někdo dá kočce přednost před psem právě proto, že snáší samotu o poznání lépe. Už do budoucna ví, že kočku může nechat o dost déle samotnou doma než pejska.

Kočky jsou samostatné a milují rutinu, takže některé kočky budou preferovat být sama doma o víkendu než někde cestovat v přepravce a trávit čas v cizím prostředí.

U koťátek a starších koček je to na zvážení, zda může být sama doma přes víkend. Koťata jsou příliš zvědavá a může způsobit pěknou neplechu u vás doma. Starší kočky zase můžou postihnout nějaké zdravotní problémy.

Otázka: Může být kočka sama doma delší dobu?

Odpověď: Ano, kočky jsou schopné zůstat samy doma po určitou dobu bez problémů. Je však důležité zajistit, aby měly dostatek jídla a vody, a také aby měly dostatečný prostor pro pohyb a hru. Pokud budete pryč déle než několik dní, může být vhodné najít někoho, kdo se o kočku postará, nebo ji umístit do kvalitního hotelu pro kočky. Kočky jsou také velmi citlivé na změny prostředí, takže byste měli zvážit, zda je pro ně lepší zůstat doma, nebo jestli by bylo lepší je umístit do hotelu pro kočky nebo u přátel nebo rodiny, kde budou mít dostatek péče a pozornosti.

Pravidla:

Chcete-li nechat vaši kočku samotnou na víkend, musíte ji připravit několik věcí:

  1. Měla by mít dostatek jídla a pití. Nezapomeňte tedy naplnit misku s krmivem a dát jí dostatečné množství vody. Především vodu připravte tak, aby se nerozlila.
  2. Kočka musí mít čistou podestýlku. Ujistěte se, že je kočičí WC čisté a že má dostatek kočkolitu.
  3. Měla by mít dostatek hraček a zábavy. Kočky potřebují během vaší nepřítomnosti zábavu, aby se nenudily. Dejte jim několik hraček, aby si mohly hrát. Především nezapomeňte na škrabadla.
  4. Kočky potřebují klid a pohodlí. Zajistěte jim pohodlné místo na spánek a ujistěte se, že jsou ve stínu a chladu.
  5. Pokud je vaše kočka zvyklá na vycházky, měla by mít možnost venčit se. Můžete ji vyvenčit předtím, než odejdete, nebo ji nechat venku, pokud máte bezpečné zahradu nebo terasu.
  6. Nezapomeňte zavřít všechny dveře a okna, aby kočka nemohla ven.
  7. Vyčleňte kočce teritorium – ujistěte se, že bude vaše vybavení bytu v bezpečí s vaší kočkou o samotě přes víkend. Stejně tak se ujistěte, že kočka bude v bezpečí s vaším vybavením bytu. Projděte si byt a odstraňte nějaké překážky či cennosti, které by mohly znepříjemnit váš víkend. Klidně nějaký pokoj uzavřete, abyste měli jistotu, že nedojde ke katastrofě.
  8. Ohlídejte si, aby se kočce nezabouchly dveře do místnosti, kde má povolen přístup. Aby nebyla odříznuta od zdrojů potravin a vody

Pokud se vám zdá, že jste na všechno zapomněli, můžete si sepsat seznam úkolů, abyste se ujistili, že jste na všechno pamatovali. Je také dobré mít někoho, kdo by mohl v případě potřeby zajít za vaší kočkou a zkontrolovat, zda je v pořádku.

Sehnat kočce hlídání nebo nechat samotnou doma přes víkend ?

Kočka miluje své domácí prostředí, kde má vše potřebné, svá zákoutí, oblíbená místa. Takže pokud máte možnost, aby někdo za vaší kočkou dorazil do domácího prostředí, tak je to lepší volba než kočku k někomu stěhovat na víkend na hlídání.

Váš dočasný opatrovatel kočce vymění vodu, žrádlo, záchodek. Zkontroluje ji. Podrbe ji a pohraje si sní, pokud bude o to stát. A v neposlední řadě vám dá uklidňující informaci, že všechno probíhá dobře i bez vaší přítomnosti. Kočka taky bude spokojená. Bude mít servis a hlavně bude u sebe doma.

Když bude u někoho na hlídání v cizím prostředí, tak může být nesvá, nervózní.

Bude kočka smutná, když bude sama doma ?

Samozřejmě záleží na její povaze, ale obecně kočka je smutná, když je dlouho bez vaší přítomnosti a je sama doma. Nemusí to dávat najevo, ale vnímá to.

Některé kočky se mohou cítit smutné nebo osamělé, když jsou samotné doma po delší dobu. Kočky jsou tvorové, kteří rádi tráví čas se svými lidmi a mohou se cítit opuštěné, pokud jsou samy.

Pokud má vaše kočka ráda společnost, můžete ji nechat s někým dalším, aby se o ni postarali, nebo ji můžete nechat v dobrém kontaktu s jinými kočkami, aby se necítila tak osaměle. Pokud se rozhodnete nechat kočku samotnou, můžete ji zabavit hračkami a zábavou, aby se necítila tak smutná.

Jestli máte obavy, že vaše kočka bude příliš smutná nebo osamělá, když bude sama doma, můžete se poradit se svým veterinářem nebo s chovatelem koček o nejlepších způsobech, jak ji udržet v dobré náladě a zabavit ji.

Kočka může být uražena, že zůstala sama doma a dovolili jste si odejít. Nebojte se, až se vrátíte, tak brzo zase bude spokojeně vrnět a tulit se. A nemějte strach, že na vás zapomene. Pokud by kočka byla dlouho uražená a chtěli byste si ji usmířit, tak ji dejte povonět Catnip.

A na závěr. Co takhle pořídit vaší kočce společníka? Ve dvou se to lépe táhne a samota nemusí už existovat ani pro vaše kočičky.

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp