Krém na opruzeniny – jaký vybrat? Můj test krémů na opruzeniny

autor:

Krém na opruzeniny používáte u miminka několikrát denně, takže pro každou maminku je výběr krému důležitý. Test krémů na opruzeniny u mě neprobíhal tak, že bych na dítěti zkoušela všemožné krémy a čekala, zda bude mít opruzeniny nebo ne. Můj test krémů na opruzeniny spíš vychází z mé vlastní zkušenosti.

Krémy na opruzeniny… no spíše bych řekla krémy pro prevenci opruzenin a na případné opruzeniny používám 3. Je to pro mě taková svatá trojice krémů, které mám ve své výbavě. 

Weleda – Sudocrem – Bepanthen

Dennodenní krém, kterým mažu miminku prdelku. Weleda měsíčkový krém na opruzeniny u mě vyhrává na plné čáře. Tento krém je perfektní svým složením. Detailněji o něm píšu níže.

 Zinkový krém, který používám na pupínky, občasný ekzém. Pokud miminko častěji denně kaká, tak ještě máznu vrstvu na dennodenní krém, aby ochránil zadeček. Jak přesně jej používám a kdy, to rozepisuji níže.Ale bez zaváhání bych jej doporučila dospělým jako nejlepší krém na opruzeniny. I jako prevence – např. sportovcům atd.

Bepanthen mám vždy po ruce, ale nepoužívám ho jako dennodenní krém. Když nemám po ruce Weledu, tak ho klidně použiji. Použila bych ho spíše jako hojivý krém, kdyby náhodou se opruzeninky objevily. Detailněji o něm píšu níž.

Weleda měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny

Weleda měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny je pro mě krém číslo jedna proti opruzeninám. Používám ho dennodenně.

Důležité je pro mě složení toho krému, protože neobsahuje žádné syntetické konzervanty, barviva, parfemaci ani látky na bázi minerálních olejů vyráběných z ropy. Tento krém na opruzeniny je v BIO kvalitě a je nositelem certifikátu NATRUE, který garantuje, že krém je nejvyšší kvality čistě přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky.

Úžasně mi voní. Vlastně všechno od Weledy mi moc voní. Takže ve spojení s přírodním složením je tahle kosmetka prostě pro mě nej.

Cenově mi taky příjde dostupná. Už jsem 2x narazila na akci, že 3 produkty byly za cenu 2. Tak jsem měla pěknou zásobu za super cenu.

Ale i běžně tento krém na opruzeniny stojí 155 Kč 75 ml. Takže nic závratného.

Na první pohled vypadá, že je ho fakt málo, ale vydrží mi dost dlouho. Nijak to s ním nepřeháním. Zadeček miminku umyji květinovou vodou a utřu perlanovým ubrouskem. Potom si nandám krém jen na špičku prstu, opravdu malé množství a stačí to.

Sudocrem 

Sudocrem snad zná každý, kdo se potýkal s opruzeninami.

Pokud se řekne zinkový krém, tak si vybavím tento Sudocrem, protože má právě takovou zvláštní strukturu, která výborně chrání před vlhkostí. Jednoduše řečeno, je témě nesmazatelný. Stopy po něm zůstávají dlouho.

Na jednu stranu to, že tento krém na opruzeniny nejde lehce smazat a zanechává stopu po sobě z něho dělá né moc oblíbený krém proti opruzeninám.

Ale, pokud se maminka potýká s opruzeninami, tak určitě po něm sáhne, protože skvěle ochrání opruzenou pokožku před plenou. Udělá takovou ochrannou vrstvu, štít, který tu opruzeninu zakryje a tento krém se do pleny nevsákne.

Pokud by dítě mělo opruzeniny, tak je namažu  Bepanthenem, který má v sobě léčivou složku a na něj ještě dám ten Sudocrem, který vlastně ochrání to působení Bepanthenu na pokožce i když bude dítě zabaleno do pleny.

Takže tento krém na dennodenní bázi nepoužívám. Spíše výjimečně, ale mám ho stále po ruce, kdyby něco.

Použila jsem ho taky na ekzém u miminka. Vyskočilo mu pár pupínků, tak jsem je tímto krémem máznula a pupínky ustoupily.

A pokud zrovna jsem někde zašantročila denní krém nebo mi došel, tak Sudocrem použiji na takové to běžné přebalení.

Jak jsem už výše uvedla, tak Sudocrem je první volba, když bych potřebovala krém na opruzeniny pro sebe nebo jiného dospělého člověka. Běžci jej například používají na stehna před dálkovými běhy.

Bepanthen

Bepanthen není typický zinkový krém na opruzeniny, který obsahuje oxid zinečnatý. Bepanthen má složku dexpanthenol, který ochrání pokožku před opruzeninami. 

Bepanthen se taky doporučuje na bolestivé a poraněné bradavky při kojení, ale já jsem radši používala 100% lanolin Purelan od Medely.

Bepanthen mám taky vždy koupený. Používám ho občas na pokožku dítěte. Třeba na takovou tu suchou pokožku za ušima. Nebo když v záhybech už objevím nějaké více červené místo, tak to máznu Bepanthenem. Ale jako dennodenní krém jej už nepoužívám. Chvíli jsem jej denně používala u prvního dítěte než jsem objevila tu Weledu. Určitě si Bepanthen chválím. Ale stejně jako Sudocrem mi příjde zbytečně drahý pro dennodenní použití.

Pokud bych neměla Weledu – měsíčková kojenecký krém na opruzeniny, tak bych klidně Bepanthen použila jako dennodenní krém.