Květinová voda pro miminka jako alternativa vlhčených ubrousků

autor:

Květinová voda pro miminka je perfektní alternativa vlhčených ubrousků. Hledala jsem už delší dobu něco, čím nahradit vlhčené ubrousky, ale až tato květinová voda pro miminka v rozprašovači splnila mé požadavky.

Vlhčené ubrousky vyčistí všechno skvěle, jsou praktické a už mi pomohly i tam, kde ani saponát nestačil. Ale o to víc mě děsí to složení.

Co v těch vlhčených ubrouscích proboha je, že to dokáže všechno perfektně vyčistit a odmastit? Vážně chci něco takového několikrát denně používat na zadeček a genitálie miminka?

Zároveň přiznávám, že jsem líná a nechci věnovat čas mícháním si vodiček, praním hadříků atd. Chci něco praktického, ale zároveň přírodního. A pokud to půjde použít i na cestách, tak to bude pro mě TOP.
A přesně to všechno květinová voda pro miminka splňuje. 

Zatím nejlepší alternativa vlhčených ubrousků, kterou jsem objevila a splňuje všechny mé požadavky je právě tato květinová voda pro miminka. Proč? Hned vám to vysvětlím.

Výhody a nevýhody květinové vody

Výhody

  • zdraví! je 100% přírodní a to chci
  • nevysychá – vlhčené ubrousky vám můžou vyschnout, ale voda v lahvičce vydrží dlouho
  • cena – tady neplatí, co je přírodní, tak je drahé

Nevýhody

  • kromě lahvičky ještě je třeba mít ubrousky na utření – například perlan.

Tak už jen to, že je květinová voda 100% přírodní je pro mě dostatečně přesvědčivé. Je v praktickém obalu. Ale samozřejmě kdyby byla cena vysoká, tak bych asi hledala jinou alternativu. Když jsem si propočítala na kolik mě květinová voda příjde, tak jsem žasla, že to je mnohem levnější, než jsem čekala. Jsem už zblblá z takového toho stereotypu, co je přírodní, tak musí být i drahé. Ale tady to vůbec neplatí. Níže vám ukážu můj propočet nákladů na květinovou vodu.

Květinová voda vám nikdy nevyschne, máte ji v lahvičce. Takže ji opravdu celou spotřebujete. U vlhčených ubrousků se mi stalo, že jsem ve spěchu nedovřela to lepítko nebo už mi tak nelepilo a ubrousky začly vysychat.

Tak jako negativum bych mohla uvést, že květinová voda pro miminka není takový chemický dryák a čistič všeho jako vlhčený ubrousek, ale to je právě to pozitivní, protože to je to, co jsem hledala. Je přírodní a čistí dostatečně. Vlhčené ubrousky někdy využívám , ale ne na pleť a kůži miminka.

Vlhčené ubrousky jsou prakticky vše v jednom balení. Pokud používám květinovou vodu, tak musím mít při ruce ještě nějaké ubrousky. Já například používám Perlan. Mám je nastříhané a v takové látkové kapse je nosím.

Co je květinová voda pro miminka? 

Květinová voda pro miminka se skládá z růžové vody, levandulové vody, heřmánkové vody a glycerinu. Je 100% čistá a přírodní. Nejsou v ní žádné umělé parfemace, barviva ani konzervanty. Kromě použití na zadeček ji můžu využít i jinak, což hned vysvětlím.

Dostala jsem na ní tip od kamarádky, která ji používá. Tak jsem si ji pořídila, za vyzkoušení nic nedám..

Tato květinová voda pro miminka se mi zamlouvala svým složením, ale vyčistí dobře taky zadeček mého miminka, které kaká i 4x denně ? 

Květinová voda pro miminka – jak ji aplikovat

Květinová voda pro miminka je ve 100 ml skleničce s rozprašovačem. Sklenička je moc příjemná, je z hrubého skla. Líbí se mi, že není plastová. Velikost je tak akorát, že si ji umím představit i na cestování a brát si ji s sebou. To je pro mě taky dost důležité, protože cestujeme s miminkem dost. 

A na co květinovou vodu nanášet ? Já používám ubrousky perlan, které jsem si pořídila v lékárně. Ten velký čtverec jsem si nastříhala na 4 menší čtverečky. Miminku postříkám zadeček a utřu ubrouskem nebo postříkám ubrousek a utřu. To je celkem jedno. Funguje obojí.

Vzhledem k tomu, že miminko mi kaká několikrát za den, tak jsem měla obavy, jestli to bude květinová voda zvládat. Ale pracuje se mi s ní opravdu skvěle. Ten rozprašovač jde lehce zmáčknout, sklenička je akorát do ruky a nezabírá moc místa. Samotná květinová voda pěkně čistí zadeček.

Ještě nemám představu, jak moc mi vydrží jedna sklenička, ale už teď ji mám déle jak 6 týdnů a myslím, že je tam ještě dost.

Květinová voda pro miminko nejen na zadeček

Příjemné zjištění je, že květinovou vodu pro miminka můžete použít třeba v létě i na osvěžení miminka či do koupele.

A maminky si ji taky užijou. Květinová voda vám nahradí tonikum či pleťovou vodu na obličej.

Co je levnější – vlhčené ubrousky vs květinová voda pro miminka ?

Tak beru, že bych používala vlhčené ubrousky z DM, kde jsou 80 Ks za 39,90 Kč. Takže jeden kus za 50 haléřů. Samozřejmě, pokud máte nějaké své oblíbené, které se osvědčily, tak si to přepočítejte.

Květinová voda stojí 169 Kč za 100 ml.

Beru, že dítě přebaluji  8 x za den, někdy více někdy méně. Ale kaká mi opravdu často. Takže 4 Kč na den mě stojí vlhčené ubrousky, pokud je používám jen na přebalování.

Květinová voda, tak jednoduše vyčíslit nelze, ale už teď vím, že ji používám 6. týden a stále mi tam zbývá. Takže ji mám 42 dní a ještě nevyčerpanou

Ke květinové vodě musím ještě připočítat Perlan, což je 100% viskóza a netkaná textilie, na kterou tu květinovou vodu nanáším. 200Ks ubrousků 21 cm x 24 cm stojí 150 Kč. Já si ten jeden čtverec rozstřihnu na 4 menších čtverců. Tak dejme tomu, že mám 800 ubrousků za 150 Kč. To je cca 19 haléřů na jedno utření- přebalení. Někdy použiji jeden, někdy dva ty čtverečky. Takže za den použiju ubrousků  za 2 Kč

Takže za 42 dní by mě vlhčené ubrousky stály 210 Kč a to už je více, než jsem zaplatila za tu vodu.

Za 42 dní používám pořád jednu květinovou vodu za 169 Kč a pořád mi tam zbývá, jen nevím na jak dlouho ještě ta jedna a samá květinová voda mi vydrží. Ještě musím přičíst perlan, kterým zadeček miminka utírám. Tak teď to máme  42 dní x 2 Kč = 84 Kč. Celkem 253 Kč. Ale POZOR, je tam započítaná celá lahvička. Až ji doberu, tak cena půjde níž a u vlhčených ubrousků výš. Budu vědět přesně, na jak dlouho květinovou vodu mám, až ji doberu. Dopíšu update a doplním informace.

Zatím se mi ale ta cena moc líbí. To ještě používám vlhčené ubrousky za nižší cenu. Myslím, že jiné značky jsou dražší.

Závěr

Z květinové vody jsem byla nadšená hned po pár užitích. Moc jsem nevěřila, že to zvládne pěkně očistit ty dětské “míchané vajíčka”, ale jde to skvěle a stačí pár stříknutí vody na ubrousek.

Teď, když jsem si pro tento článek propočítala i náklady, tak jsem nadšená, že květinová voda vychází cenově tak pěkně.

Rozhodně květinová voda bude dál součástí mé výbavy pro miminka a už se těším, jak ji v létě využiji i na osvěžení miminka.