Mazlivá plemena koček: 10 největších mazlíků

mazlivá plemena koček se svým chovatelem

Mazlivá plemena koček zní některým pejskařům podivně. Právě častým argumentem milovníků psů je, že kočky nejsou mazlivé.

Je pravda, že některé kočky se o své majitele moc nezajímají, to nemůžeme popřít. Ale jiné milují sociální interakci s lidmi. Existuje spousta láskyplných kočičích plemen, která, přestože mají často vysoké sociální potřeby, projevují svým majitelům spoustu lásky a pozornosti.

Zde vám představujeme právě ta nejvíc mazlivá plemena koček.

Láskyplné kočky mají některé společné rysy. Mají tendenci být více společenské a přátelské – nejsou to kočky ustrašené. Často jsou mírné a učenlivé, nikoliv nabuzené a úzkostné. Tyto kočky mohou svou náklonnost vyjadřovat také hlasovými projevy, jako je mňoukání, vrnění, mručení a trylkování – což jsou všechno formy spokojenosti nebo hravosti. Tyto empatické kočičky mohou také vycítit, že jste měli těžký den, a mohou se k vám záměrně přitulit nebo vám přistát na klíně, aby vám pomohly odreagovat se pomocí mazlení uvolňujícího endorfiny.

01 Ragdoll

Ragdoll plemena určitě patří mezi mazlivá plemena koček. Jsou velmi přítulné a milují pozornost svých majitelů. Patří mezi nejklidnější a nejmírumilovnější kočičí plemena, jsou velmi přátelské a společenské. Ragdoll kočky se rády tulí, často si přejí být v blízkosti svých majitelů a některé z nich si dokonce oblíbí, když jsou drženy jako miminka.

Ragdolly jsou také velmi inteligentní a hravé, což znamená, že se s nimi dá velmi dobře hrát a bavit. Kromě toho jsou často popisovány jako velmi uklidňující a uvolňující, což je důvod, proč jsou někdy používány v terapeutických aktivitách.

Kočky ragdoll jsou vyšlechtěny jako láskyplní společníci a jsou ideální, pokud hledáte milé a relativně nenáročné zvíře.

Ragdollky jsou známé tím, že následují své lidi z místnosti do místnosti, vítají je po dlouhém dni mimo domov a dokonce hrají hry, jako je aportování.

Ragdollové jsou přátelští k dětem a ostatním domácím zvířatům, takže jsou skvělými rodinnými mazlíčky.

V každém případě je důležité si uvědomit, že každá kočka má svou vlastní osobnost a preference, takže konkrétní ragdoll kočka může být více nebo méně mazlivá než jiná kočka stejného plemene.

02 Skotská klapouchová kočka

Skotská klapouchová kočka všechny zaujme ušima. Ale málokdo ví, že právě tato kočk patří mezi mazlivá plemena koček.

Tyto kočky jsou přítulné a společenské a nerady zůstávají samy. Pokud tedy často pobýváte mimo domov, nemusí to být plemeno pro vás. Pokud však máte na svou kočku čas navíc a chcete s ní mít blízký vztah, tak jste možná právě našli vhodného kandidáta.

03 Sphynx

Protože kočky sphynx nemají srst, je jim často zima, tak potřebují zdroj tepla. A tím je právě třeba člověk. To je určitě taky důvod, proč jsou mazlivé. Sphynx kočky jsou bystré, extrovertní kočky, které milují člověka pro jeho interakci i teplo.

Někteří lidé říkají, že mít sphynx kočku je jako vlastnit živý, dýchající termofor. V noci se s vámi budou mazlit pod peřinou a přes den vám budou sedět na klíně.

Sphynxové jsou obecně velmi společenští a mazliví, takže by mohli být skvělou volbou pro vás, pokud hledáte kočku, která bude ráda trávit čas s vámi a bude se vám ráda tulit. Nicméně, je důležité mít na paměti, že tato plemeno není pro každého. Sphynx mají velmi specifické nároky na péči o kůži a tělesnou teplotu a mohou vyžadovat větší péči než jiná plemena koček.

04 Mývalí mainská kočka

Mývalové mainští pocházejí z Ameriky. Jejich historie je záhadná. Někteří se domnívají, že jejich historie sahá až ke kočkám, které cestovaly s vikingskými objeviteli.

Jiní se domnívají, že tyto velké kočky jsou směsicí kočky a mývala, i když to je biologicky nemožné. Tyto společenské kočky patří mezi mazlivá plemena koček.

Rády se účastní veškerého rodinného dění, ať už to znamená lenošení na gauči nebo sezení u stolu při večeři. Kromě láskyplné povahy jsou mainské mývalí kočky skvělými lovci a jsou velmi inteligentní.

05 Perská kočka

Peršanky jsou jedním z nejoblíbenějších plemen koček. Vypadají krásně díky své dlouhé, splývavé srsti a mají klidnou, láskyplnou povahu.

Peršanky nejsou příliš energické. Rády se povalují na gauči a spokojenosti dosahují, když je jejich lidé drbou za ušima a jemně se jich dotýkají rukama.

Pokud hledáte parťáka na gaučing a pohodičku doma, tak to může být právě perská kočka.

06 Siamská kočka

Pokud se rozhodnete přivést do svého života siamskou kočku, připravte se na dlouhé rozhovory s vaší hlasitou kočičkou.

Toto plemeno je mimořádně společenské. Siamské kočky mají výrazný maskovaný vzhled a nápadné bleděmodré oči. Jejich vzhled a láskyplná povaha vedly v průběhu historie k jejich oblibě mezi milovníky koček po celém světě.

07 Bombajská kočka

Toto plemeno je stále poměrně vzácné, ale má své příznivce. Majitelé bombajských koček milují skutečnost, že tyto kočky jsou tak milující a rozhodně patří mezi mazlivá plemena koček.

Jejich hladká, černá srst a úžasné měděné oči je také nechávají vyniknout mezi některými jinými plemeny. Jakmile se jednou setkáte s chytrou, roztomilou a přítulnou bombajskou kočkou, budete na ní závislí.

08 Tonkinská kočka

Chovatelé chtěli vytvořit milující, přítulné plemeno koček, které by bylo inteligentní a méně hlasité než siamské kočky.

Tonkinská kočka vznikla křížením siamské a barmské kočky, aby se dosáhlo nejlepších vlastností obou plemen. Tyto kočky, kterým se láskyplně říká Tonky, milují své lidi. Jsou známé tím, že jsou přátelské, aktivní a mimořádně mazlivé.

Milují pozornost a vyžadují ji.

09 Americká krátkosrstá kočka

Americké krátkosrsté kočky jsou výjimečně přizpůsobivé, takže jsou skvělými domácími mazlíčky pro rodiny s rostoucími dětmi nebo pro ty, kteří jsou běžně na cestách.

Američtí krátkosrstí milují pozornost a rádi se nechávají chovat, ale na rozdíl od jiných plemen ji nevyžadují. Rádi si vždy lehnou na sluníčko, když zrovna nemáte čas věnovat jim lásku.

10 Birmanská kočka

Birmanské kočky jsou úžasné. Birmanky se pyšní pronikavýma modrýma očima a dlouhou hedvábnou srstí, ale zároveň vyzařují eleganci.

Stejně jako americká krátkosrstá kočka i toto plemeno miluje společnost lidí a je velmi přizpůsobivé jakémukoli typu domácnosti.

Birmani jsou přátelští ke všem a všemu, včetně ostatních domácích zvířat. Rádi si hrají se všemi společníky bez ohledu na jejich plemeno.

Mazlivá plemena koček vás překvapí svým projevem

Kočky mohou projevovat lásku k lidem různými způsoby. Některé z nejčastějších způsobů, jak kočky vyjadřují svou náklonnost, jsou:

  1. Tření: Kočky si obvykle třou hlavou nebo tělem o své majitele, aby jim ukázaly svou náklonnost. Tento způsob výrazu náklonnosti může být doprovázen i mňoukáním nebo vrčením.
  2. Mňoukání: Kočky mohou mňoukat, když se chtějí s majitelem spojit, nebo když chtějí něco požádat, jako je například jídlo nebo pozornost.
  3. Přinášení dárků: Některé kočky přinášejí svým majitelům dary, jako jsou například myši nebo hračky, jako projev své lásky a přátelství.
  4. Olizování: Kočky mohou olizovat své majitele, což může být způsob, jak se projevují náklonnost.
  5. Sedání na klíně: Kočky často usedají na klín svých majitelů, aby získaly blízkost a pozornost.
  6. Mrkání: Kočky mohou mrkat, když jsou šťastné a spokojené.

Tyto způsoby, jak kočky vyjadřují svou lásku k lidem, se mohou lišit v závislosti na konkrétní kočce a na tom, jaké jsou její preference.

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp