Misky pro kočky

Misky pro kočky můžou být:

 • keramické misky
 • kameninové misky
 • misky z nerezu
 • plastové misky

Pro výběr misky jsou důležité tři věci:

A) Vybrat misku pro kočku není tak jednoduché. Ono totiž nejde o to, která miska se hodí vám, ale co se bude líbit vaší kočce. Zkuste to skloubit.

B) Za prvé, budete potřebovat jednu misku pro žrádlo a druhou pro vodu.

C) Kočkám může vadit chuť a pach misky. Tvar misky je taky důležitý pro jejich fousky.

Keramické a kameninové misky pro kočky

Keramické misky jsou tak krásné. Jsou různobarevné a mnohdy jsou to roztomilé misky s obrázky. Misky z keramiky jsou bezpečnější než plastové, ale méně bezpečně než nerezové misky.

Výhody keramických misek:

+ krásné designy

+ příjemný a přírodní materiál

Nevýhody keramických misek:

– rozbitné

– může v prasklinkách zůstávat bakterie

Keramické misky jsou tak krásné. Jsou různobarevné a mnohdy jsou to roztomilé misky s obrázky. Misky z keramiky jsou bezpečnější než plastové, ale méně bezpečně než nerezové misky.

Výhody kameninových misek:

+přírodní materiál

+ velmi odolná

Nevýhody kameninových misek:

– rozbitné

– může v prasklinkách zůstávat bakterie

Plastové misky pro kočky

Misky z plastu jsou velmi pohodlné pro lidi i pro mnoho koček. Plastové misky jsou různých tvarů, barev, designu. Výběr je velmi široký. Misky jsou jednoduše přenositelné.

Plastové misky pro kočky neznamenají žádné zdravotní riziko pokud je plast certifikovaný. Jen si vezměte, že plastové nádobí už je i pro miminka a malé děti.

Stejně jako v prasklinkách keramických misek, může i v plastových rýhách starších misek zůstávat bakterie. To je opět zbytečná obava. Pokud vám i kočce plastová miska vyhovuje, tak není nic jednoduššího než po delším čase misku vyměnit.

Výhody plastových misek:

+ pěkné designy

+ nízká cena

+ lehké a přenosné

Nevýhody plastových misek:

– rozbitné

– může v prasklinkách zůstávat bakterie

O plastových miskách se možná dočtete, že je to ta nejhorší varianta, ale nemusí to tak být. Záleží na kvalitě plastu, z kterého je miska vyrobená. Stačí si dát pozor, aby plast byl bez BPA. Což v dnešní době jsou téměř všechny. Určitě všechny plastové misky, které budete kupovat ve známých eshopech, tak budou certifikované. Uvědomte si, že plastové lahve jsou i pro miminka a tyto plasty jsou taktéž bezpečné.

Nerez misky pro kočky

Nerez misky jsou pro mnohé ty nejlepší misky pro kočky. Jsou z nezávadného, nerozbitného materiálu. Jsou odolné, vhodné do myčky.

Ale z nerez miskami může být někdy problém s tím, že kočkám nechutná z nich pít a vy pak budete řešit problém, jak donutit kočku pít. Je to taková specifická chuť.

Stejně to mají i lidé. Někomu nevadí z nerezu pít a někdo říká, že to není příjemné.

Výhody nerezových misek:

+ nerozbitný materiál

+ nezávadný materiál

Nevýhody nerezových misek:

– vyšší cena

– některé kočky nemají rády nerez

Vyvýšené misky pro kočky

Vyvýšené miskou už nejsou jen výsadou psů, ale i koček. Vyvýšené misky pro kočky jsou přínosem z několika důvodů.

Pokud kočka téměř leží u země skrčená a snaží se pozřít sousto, tak musí provádět pohyb dopředu dozadu, aby sousto doputovalo do žaludku. Když k této skrčené poloze k misce přidáme časté kočičí hltání potravy a vzduchu, tak kočka často vyzvrací to, co pozřela. S vyvýšenou miskou žrádlo padá do žaludku díky gravitace, takže kočce nebude z těchto důvodů na zvracení a potrava zůstane pěkně v žaludku.

Starší a nemocné kočky ocení, když budou mít vyvýšenou misku, protože se nemusí tolik sklánět. Nenamáhají tolik krční páteř. Obzvlášť kočkám s artritidou prokážete velkou službu.

Kočky nebude nadýmat.

V neposlední řadě se nebude v miskách, které jsou uložené přímo na podlaze, ukrývat tolik nečistot. Takže z hygienických důvodů je lepší vyvýšená poloha.

Jak čistit misky pro kočky

Kočičí misky čistěte určitě minimálně jednou denně. Čistěte je vždy, když uvidíte přilepené zbytky jídla, které kočka už asi nebude ani žrát. Kočky si také potrpí na čistou vodu k pití, takže pokud kdykoliv v misce zahlédnete prach, chlupy, sliny, tak vodu vyměňte. Někdy může hrozit to, že kočka se miskám začne vyhýbat či bude méně pít.

Pokud je to možné, tak pro mytí misek použijte myčku. Pokud budete umývat misky ručně, tak určitě ji umývejte jinou houbičkou či hadříkem, kterým myjete vaše nádobí.

  Facebook
  Facebook
  fb-share-icon
  Instagram
  WhatsApp