Purelan mast na bradavky můžete využít i jinak

autor:

Purelan mast je mast na bradavky, která mi v začátcích kojení velmi pomohla. Hned v porodnici jsem měla velmi bolestivé a poraněné bradavky, jak se miminko snažilo přisát a žužlalo je. Zdravotní sestra mi doporučila purelan mast, která bradavky ošetří. Manžel mi ji koupil v lékárně. Nejdříve jsem trochu koukala, kolik taková malá mast na bradavky stojí, ale to bylo zapomenuto po pár namazání na bradavku.

Tato mast na bradavky po namazání úplně skvěle zvláční pokožku. Bradavku nám zklidní a ochrání před dalším vysoušením, kdy se zase vytváří ranky. 

Purelan je hypoalergenní a nevadí miminku na pokožce. 

Cenu si můžete ověřit zde.

Z čeho je purelan ?

Purelan je ze 100% čistého lanolinu. A výrobce Medela uvádí, že je bez chemických a konzervačních látek.

Lanolin je vylučován mazovými žlázami zvířat, tvořící vlnu. Hlavně je to z ovcí. Je velmi podobný vosku. Taky chrání proti namočení. Lanolin vlastně chrání vlnu ovcí proti vodě. 

Nevadí purelan miminku ?

Protože je tato mast na bradavky 100% přírodní, tak nemůže ublížit miminku. Nemusíte jej před kojením smývat a chránit před miminkem. Stejně tak po kojení není teba si bradavku mazat znovu, protože vlastnosti jsou stále zachovány. Miminko jej z bradavku nezcucne.

Purelan mi pomáhal i při odsávání mléka

Jako hodně z vás jsem i já používala odsávačku. Měla jsem klasickou ruční odsávačku Medela. Musela jsem celkem dlouho odsávat a když se mi bradavka a kůže třela o ten plastový “trychtýř”, tak mě to trochu bolelo. Takže i tady mi pomohl krém na bradavky purelan. Opravdu jen minimální množství jsem si namazala kolem a tolik mě to nedřelo.

Stejně tak, když jsem používala formovače bradavek, tak jsem si to někdy kolem namazala preventivně, aby mě to nedřelo.

Koupit si purelan nebo jiný krém na bradavky do porodnice?

Za mě určitě purelan pořídit už do porodnice. U prvního dítěte jsem ho využila a opravdu hodně potřebovala. Měla jsem s sebou bepanthen, protože purelan jsem ani neznala. Ale bepanthen mi tak nezafungoval a nechtěla jsem, aby se miminku dostal do pusinky ( i když zřejmě může). Až druhý den mi jedna ze sester doporučila Purelan, tak jsem si ho pořídila tam. Ale kdyby se to opakovalo, tak bych si ho už vzala s sebou, abych si tento krém na bradavky mazala hned od začátku. 

Pokud budete mít hodně poraněné bradavky, tak vám zřejmě v porodnici doporučí kojící kloboučky. Ze začátku budete za ně ráda, protože budete mít bradavky chráněné, ale potom příjdou obavy, zda můžete kojit i bez nich a zbavit se jich.

U druhého dítěte jsem ho měla hned s sebou, ale vůbec jsem jej nepotřebovala. Nevím, zda je to nějakou odolností bradavek u druhého dítěte či je to tím, že jsem používala chránič bradavek před porodem a po porodu. Nevím, ale už jsem ho na bradavky nepotřebovala.

Malé balení za hodně peněz

Ze začátku mě cena u purelanu trochu zaskočila. Je to malá tuba, 37 g. Ale opravdu na tu bradavku stačí jen malilinkaté množství masti.

Tento krém na bradavky je v tak husté konzistenci, že je ho netřeba více. Určitě na ty bradavky nevypotřebujete celou tubu a ani nebudete kupovat druhou.

Na co jiného purelan využijete

No a teď konečně přichází ta část, z které mám největší radost. Právě tento krém na bradavky je totiž užitečný i jinak, než jen při kojení.

Purelan jako balzám na rty

Tento krém na bradavky od té doby používám jako balzám na rty a vlastně i lesk. Už si žádné jiné nekupuji. 

Purelan mast mi výborně zvláční během okamžiku rty. Rty jsou krásně lesklé a vypadají přirozeně a mají krásnou barvu. A hlavně dlouhodobě. Když jsem používala balzám, tak jsem jej musela nanést několikrát, aby mi zvláčnil rty. Lesk na rty byl zas velmi mazlavý. 

Taky u balzámu či lesku na rty nemám úplně přehled, jak nezdravý je. Rozhodně raději používám 100% přírodní lanolin.

Purelan 37g mi vydržel opravdu přes rok, ne-li 2. Stačí jen malinké množství na prst a namazat rty.

Odřená kůže

Ale třeba i na odřený nos jsem purelan využila. 

Vyjímečně na zadeček miminka

Jednou jsem zapomněla krém na zadeček, tak jsem malinko namazala purelanem a bylo vystaráno.

Na suchou kůži

Purelan jsem namazala taky babičce na kůži na suchá místa a dost si to pochvalovala.