Sen o kočce je vždy o vašem podvědomém nitru

Sen o kočce někoho může vylekat už jen proto, že se mu zdá o něčem světském. Pobaví vás, že ve snu lítáte v raketě na jiné planetě, ale zneklidní vás, když se vám zdá sen o kočce.

Kočka je symbol mýtů a legend po tisíce let. Proč se teda objevila právě ve vašem snu?

Pokud máte sen o kočkách, tak nejlepším způsobem pro rozklíčování snu je propojení mezi událostmi ve vašem bdělém životě a mezi sny. Zamyslet se o myšlenkách, které vám proudí hlavou poslední dny.

1. Sen o zdravé kočce

Sen o zdravé kočce naznačuje, že máte dobrou intuici, která jde správným směrem. Tento sen vám chce ukázat, že se máte v rozhodování držet svého vlastního vnitřního pocitu a nenechat se ovlivňovat okolím.

Sen o zdravé kočce symbolizuje vaši vlastní fyzickou a duševní pohodu. Kočka se v mnoha kulturách považuje za symbol zdraví a vitality, takže sen o zdravé kočce znamená, že se cítíte zdraví a plní energie v reálném životě. Kočka také symbolizuje ženskost a tajemno, takže sen o zdravé kočce by mohl také odkazovat na vaše vztahy nebo na vaše emoční stavy.

2. Sen o kočce, která je nemocná

Sen o nemocných kočkách naopak upozorňuje váš vnitřní rozpor, ve kterém se zmítá rozum a intuice. Rozum vám říká, jak řešit určitou situaci a problém, ale váš vnitřní pocit je odlišný. Zamyslete se nad tím, čeho by se to ve vašem životě mohlo týkat a kde vidíte problém v rozhodování.

Sen o nemocné kočce může být symbol vaší vlastní fyzické nebo duševní nemoci nebo únavy. Sen o nemocné kočce by také mohl symbolizovat vaše obavy o zdraví nebo o zdraví někoho jiného, nebo také vaše obavy z neznámého nebo z budoucnosti.

Pokud vás téma výkladu snů zajímá více, tak si pořiďte snář.

Můžeme doporučit Velký snář od Dagmar Kludské.

3. Sen o tom, že jste kočkou

Sen, ve kterém se vyskytujete jako kočka, může mít několik možných výkladů. Může to být například symbol vaší pružnosti, schopnosti přizpůsobit se různým situacím a okolnostem, nebo také symbol vaší kočičí povahy – tedy schopnosti být samostatní a nezávislí. Kočka může také symbolizovat ženskost nebo tajemno.

Někteří lidé také věří, že sny o zvířatech odrážejí naše vlastnosti nebo charakterové vlastnosti, které jsme si v minulosti přisvojili nebo které bychom si rádi přisvojili. Pokud se tedy ve snu objevujete jako kočka, může to znamenat, že se cítíte pružní a samostatní v reálném životě, nebo že byste rádi tyto vlastnosti rozvíjeli.

Pamatujme si, že výklad snů je subjektivní a liší od osoby ke osobě. Zohledněte si vlastní pocity a myšlenky, které se s vámi ve snu pojí, pokud se chcete pokusit sen interpretovat.

Když máte sen, že jste v kočičím těle, tak si vyložte tak, že se necítíte sám sebou. Doslova nejste ve své kůži. Popřemýšlejte, v jaké situaci v aktuálním životě se necítíte dobře. Pokud si vzpomenete, co jste ve snu jako kočka prožívali, tak můžete jít do větší hloubky výkladu snu.

Pokud jste se jako kočka schovávali před psem, tak se necítíte ve svém životě bezpečně. Cítíte se něčím nebo někým ohroženi.

4. Sen o koťátkách

Sen o koťatech má několik možných výkladů. Koťata jsou často považována za symboly nevinnosti a nevědomosti, takže sen o koťatech symbolizuje vaši vlastní nevinnost nebo naivitu, nebo také vaši touhu po něčem novém a nepoznaném. Koťata taky považujeme za symboly růstu a vývoje, takže sen o koťatech odkazuje na vaše vlastní osobní růst nebo na změny, které se odehrávají ve vašem životě.

sen o kočce

Sen o kotěti či koťátkách znamenají bezmoc. Někdy ve snu ani ta koťátka nevidíte, jen slyšíte jejich mňoukání a nemůžete je najít. Vaše podvědomí vám naznačuje, že jste bezmocní a hledáte podporu, které se vám nedostává. Možná ve skutečnosti na venek vypadáte bezstarostně, usmíváte se a vaše okolí si nevšimlo, že vnitřně prosíte o pomoc. Naznačte jim to. Není to slabost říct si o pomoc.

Ale pozor. Sen o koťátkách si jde vyložit i druhým způsobem. Jste v křehké životní fázi svého života a je třeba našlapovat opatrně a volit slova a činy.

5. Sen o černé kočce

sen o černé kočce

Pořekadla a varování o černých kočkách už slyšel snad každý. Někdo ve spojení s černou kočkou mluví o štěstí, jiný o smůle.

Černá kočka je také v některých kulturách považována za symbol štěstí , takže sen o černé kočce by mohl také symbolizovat vaše přání nebo touhu po štěstí nebo pozitivních změnách ve vašem životě.

Stejně tak je černá kočka často spojována s čarodějnictvím, s magií a okultismem, takže sen o černé kočce by mohl symbolizovat vaše obavy z okultismu nebo z nadpřirozena.

V některých zemích je černá barva často spojována s tajemstvím a neznámým, takže sen o černé kočce by mohl symbolizovat vaše obavy z neznámého nebo z budoucnosti.

Když se vám zdá ve snu o černé kočce, tak je to upozornění pro vás, že váháte udělat důležitý krok. Váháte se rozhodnout o něčem.

Jiné interpretace snu o kočce říkají, že černá kočka pro vás znamená nějakou konkrétní osobu ve vašem životě. Osoba, která vám může způsobit problémy.

6. Sny o kočkách, které se ztratily

Sníte, že hledáte kočku? Kočky ve snu mohou symbolizovat vaše emoce nebo intuici. Hledání kočky ve snu by tedy mohlo znamenat, že se snažíte lépe porozumět svým emocím nebo že hledáte cestu k většímu sebeuvědomění.

Kočky také mohou symbolizovat ženskou energii nebo symbolizovat tajemství nebo záhadu. Hledání kočky ve snu by tedy mohlo také znamenat,

že se snažíte najít odpovědi na nějaké záhady nebo tajemství ve vašem životě.

Sen o kočkách si můžeme vysvětlovat různě. Změřte se vždy na detail ve snu. Například sen o ztracené kočce, kterou hledáte a nemůžete ji najít vám naznačuje, že bojujete se svou vírou v sama sebe. Zaměřte se více na sebe, odměňte se, mějte se rádi. Stojíte za to. Získejte zpět svou sebedůvěru. Myslete více na sebe než na ostatní. 

7. Sen o kočkách, které jsou vzteklé

Ve snu se může objevit vzteklá kočka, což může symbolizovat vaše vlastní vztek nebo frustraci. Toto snění by tedy mohlo být způsobeno nějakou situací nebo problémem, který vás ve skutečnosti rozčiluje nebo frustruje.

Vzteklá kočka ve snu by také mohla symbolizovat nějaké nevyřešené emoce nebo konflikt vám blízké osoby.

Kočky si spojujeme s ženskostí. Pokud se vám zdá sen o vzteklé kočce či kočkách, tak je to inspirováno nějakou nešťastnou osobou ve vašem blízkém okolí. Buďte obezřetní, někdy nešťastná žena dokáže být i zlá.

8. Sen k kočce, která je v nebezpečí

Ve snu se někdy objevuje kočka, které hrozí nebezpečí, což může symbolizovat pocit ohrožení nebo strachu ze strany něčeho nebo někoho ve vašem životě. Tento sen vyvolává skutečná situace nebo obava, která vás trápí. Kočka ve snu může také symbolizovat vaše emoce nebo intuici, takže sen o kočce, které hrozí nebezpečí, by mohl také znamenat, že se cítíte ohroženi nebo strádáte z něčeho, co se týká vašich emocí nebo vašeho vnitřního života.

Kočka v nebezpečí značí osamělost. Cítíte se osamělí a ohrožení. Vaše sebedůvěra nemá stabilní základ. Je třeba změnit nejen své činy, ale především přemýšlení a přístup k věci.

9. Sny o hravých kočkách

Zdálo se vám o kočkách, které si hrají. Zvolněte. Je to signál k tomu, že máte odpočívat a relaxovat. Podívejte se na ty hravé kočky. Vezměte si z nich příklad. Uvolněte se, povalujte se, odpočívejte.

Ale pozor, má to ještě jeden příjemný výklad. Pokud se vám ve snu zjeví kočky, které si hrají s kořistí, tak máte blízko k nějaké výhře či jinému finančnímu prospěchu.

10. Sen o kočce, které je ublíženo

Nad snem o kočce, která je týraná, zanedbávána je třeba přemýšlet nad svými vztahy s těmi nejbližšími. Někdy jsou vztahy o lásce, která není zdravá a je toxická. Není ve vašem okolí někdo, kdo vás psychicky ždíme? Bere vám energie? Zbavte se toxických vztahů.

11. Sny o záchraně koček

Pokud máte se o kočce, kterou zachraňujete, tak v tomto případě je kočka symbolem nezávislostí. Je to povzbuzení k tomu, ať vyjádříte více svou nezávislost. Může to být myšleno jako nezávislost na něčem či na někom.

Mohlo by vás zajímat

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp