Víno v těhotenství a kolik skleniček miminku neublíží?

autor:

Víno v těhotenství ? Můžu nemůžu? Je to časté téma těhotných žen. Během 9 měsíců těhotenství určitě proběhne nejedna slavnostní událost, na kterou je třeba si připít. Je špatné, když si dám jednu skleničku? Kolik je bezpečná dávka alkoholu?

Obzvlášť na začátku těhotenství spousta těhotných žen si dá víno. Důvod je ten, že ještě o svém těhotenství neví. Později, když zjistí, že popíjeli víno v těhotenství, tak z toho mají výčitky a obavy, zda neublížily plodu. Mohlo mu to uškodit? Jak to zjistí? Co teď bude?

Začátek těhotenství je záludný i v tom, že jej chcete utajit před okolím. Ale existují firemní večírky, akce s kamarády a pokud si nedáte sklenku vína či pivo, tak vás okolí hned podezřívá, že jste těhotná. Osvědčená výmluva, že berete antibiotika už dávno neplatí. Obzvlášť naše země je země pijanů, takže okolí někdy až moc tlačí, abyste se napily, abyste si tu sklenku vína daly.

Víno na začátku těhotenství

Na začátku těhotenství embryo čerpá živiny ze žloutkového váčku. Samozřejmě, že žloutkový váček je součásti těla ženy, ale embryo ještě není úplně napojeno na krevní oběh maminky.

Podle lékařů první 3 týdny těhotenství je embryo napojena na žloutkový váček, takže tolik nevadí, když žena řádí na večírku a žije naplno svůj svobodný život. Samozřejmě to berte s nadsázkou. Ale příroda to zkrátka tak zařídila, že ty týdny, kdy žena ještě nemá šanci vědět o těhotenství, tak embryu neublíží.

Ale pozor. Naopak od 3. týdne do 10. týdne je nejrizikovější období, kdy mohou vzniknout vrozené vývojové vady. Takže to je období, kdy by ženy extra měla sledovat, co pijí, jí a užívají.

Alkohol na začátku těhotenství by právě v tomto období mělo být pro vás tabu. Embryo se vyvíjí překotně rychle. Během těchto týdnů plod prochází těmi hlavními změnami. často se právě proto říká, že 1. trimestr je buď a nebo.

Takže prosím, myslete na to a alkohol v 1. trimestru opravdu vynechejte.

A co nealkoholické víno ? Proč to nezkusit ?

Nealko víno v těhotenství je dobrá náhrada za víno. Když půjdete někdy na párty, tak si vemte s sebou nealko víno a můžete si jej popíjet jako ostatní. Je to určitě příjemná změna, než pít jen vodu. Není jednoduché koupit nealko víno, ale například vinařství Hruška má výborné dealkoholizované víno. Opravdu věnujte pozornost a čas si koupit kvalitní nealko víno.

Červené víno v těhotenství

Když už se mluví o vínu, tak ženy řeší hlavně červené víno v těhotenství. Červené víno je často spojováno s koncem těhotenství, protože se traduje, že pomáhá vyvolat porod.

Je to taková běžná rada kamarádek: Pokud přenášíš, tak umyj schody, dej si teplou vanu, sex a sklenku červeného vína…

Proč zrovna červené víno v těhotenství? Protože prokrvuje, tak se předpokládá, že pomůže v těhotenství ke stahům dělohy.

Všeobecně se má za to, že jedna sklenička víno v těhotenství neuškodí. Ale opravdu se nebavíme o denním pití. Poraďte se i se svým lékařem. Pokud budete surfovat a hledat na internetu, tak určitě najdete více článku ku prospěch dát si víno v těhotenství v malém množství, než si nedat vůbec. Ale také zde vždy bude ale…. protože vlastně nikdo nemůže říst spolehlivě, kdy je bezpečné si víno v těhotenství dát a v jaké míře.

Zkrátka nejbezpečnější je, se mu vyhýbat na 100%.