Zajímavosti o kočkách a jak si je vysvětlit

otazníky

Zajímavosti o kočkách, které možná neznáte. Pochlubte se, jak jste na tom vy.

Každý z nás už viděl kočku.

Hodně z nás má kočku doma.

Pár z nás kočce rozumí.

Ale jenom opravdu ti nejnejnej chovatelé budou znát všechny zajímavosti o kočkách, s kterými vás teď seznámíme.

Zajímavosti o kočkách a jejich těle

Kočky mají v mozkové kůře skoro dvojnásobné množství neuronů než psi. Dost zajímavé. Až se zase bude s někým triumfovat v informacích o kočkách a psech. Dohadovat, kdo je chytřejší nebo větší osobnost. Tak tato zajímavost o kočce to rozhodne.

Kočky používají své ocasy k dorovnání své váhy a úpravě těžiště. Pomáhá jim to při skoku nebo při lození po úzké římse. Kočka bez ocasu by byla tedy hodně ztracena. Byla by jako člověk bez končetiny.

Kočky jsou krátkozraké. Ale pozor! Zajímavosti o kočkách je jejich periferní a noční vidění je mnohem lepší než u lidí. To je dost zajímavé. Umíte si představit, že lze vidět ještě lépe? V noci nic neřešte. Oproti kočkám nemáte šanci.

Některé kočky umí plavat. Plavání a kočky je pro mnohé tabu. Důvodem je i to, že se v minulosti nechávalo hodně nechtěných koťat utopit. Proto milovníci koček drží své miláčky dál od vody. Ale pár chovatelů nechá své kočky svobodně vyjádřit a zjistí, že jejich kočka miluje vodu. Nebojte se, zkuste to taky, až je kočka zralejšího věku, tak jim vodu nenápadně nabídněte. Sledujte, co ony na to. Pokud se k ní nemají, tak nenuťte dál. Pokud jsou zvědavé a skočily by do ní, tak se nebojte a nebraňte jim.

Ze všech savců mají kočky největší oči v poměru k hlavě.

Zajímavosti o kočkách a zdraví

Kočky obvykle spí 12 až 16 hodin.

Když jsou kočky vzhůru, tak až třetinu svého času věnují svému tělu. Péči o své tělo věnuji 1/3 svého bdělého času. Tak tady už více chápeme výrazu: „ty jsi kočka.“

Kočky žijí déle, když žijí v domácnosti. Tato informace určitě nepatří mezi neznámé zajímavosti o kočkách. To je celkem jasné a má to jednoduché vysvětlení. Kočky tolik nevycházejí ven a nevystavují se nebezpečí. Na kocoury čeká nebezpečí v podobě jejich soků, kdy se perou a jsou často zranění. Kocouři často vycházejí z domova. A toulají se daleko od domova. V dnešní době číhá nebezpečí v podobě aut. Bohužel jsou kočky často sraženy auty.

Kočky můžou otěhotnět už ve 4 měsících. To je opravdu brzo. Ale na druhou stranu nás to nemůže ani překvapit. Než si všimneme, že se kolem domu potuluje a objevuje nějaká kočka, tak už to vlastně je těhotné kotě.

Kočky dokážou odmítat jídlo, které jim nechutná velmi dlouho. Pokud nějaké kočce opravdu opravdu nechutná, tak odmítne to jídlo, i za cenu toho, že vyhladoví. Takže pokud vaše kočka nemá moc v oblibě nové granule, které jste přinesli, tak nedoufejte v to, že si je najednou oblíbí. Kočky dokáží být opravdu zarputilé.

Zajímavosti o kočkách a komunikaci

Když má kočka ocas ve tvaru otazníku, tak vás vybízí ke hře. Teď už žádné výmluvy. Teď už to víte, tak šup, utíkejte a hrejte si.

Pomalé mrknutí okem vám vaše kočka naznačuje, že vás má ráda. Je to na stejné úrovni jakoby vás políbila. Je spokojená a miluje vás.

Kočky dokáží vydat 100 různých zvuků, které lze přiřadit k různým rozkazům, přáním, informacím. Pes tohle dokáže jen deseti zvuky.

Zajímavosti o kočkách je, že když s kočkou navážete oční kontakt, tak je to pro kočku velmi vážná věc, která ji nutí jednat. Pokud je to pro ní ohrožující, tak na vás zaútočí. Pokud se cítí dobře, tak vám vyjádří svou náklonnost. Pokud se kočky bojíte a jste nervózní, tak se očnímu kontaktu vyhněte.

Mňoukání je schopnost, která se u koček vyvinula pro komunikaci s člověkem.

zajímavosti o kočkách

Když kočka zavěšuje ocas přes jinou kočku, přes psa, přes vás, tak to je známka lásky a náklonnosti.

Když si o vás kočky otírají tvář a tělo, tak to úplně neznamená, že jste pro ní miláčci. Jen si vás označuje jako své teritorium. Akceptuje vás, že patříte do jejího teritoria, kterému velí.

Když kočka syčí, tak se jen brání. Hodně lidí to bere jako útočné gesto, ale opravdu to neznamená, že na vás útočí.

Vrtění ocasem neznamená dobrou zprávu u kočky. Může vás varovat před něčím nepříjemným. Trochu ji otravujete. Dejte ji prostor a čas. Počkejte až přijde za vámi ona sama. Když kočka vrtí ocasem, tak to není to samé, když vrtí ocasem psi. Tosi bohužel někteří pejskaři zaměňují.

Zajímavosti o chování koček

Kočky mají vysoké nároky ohledně misek na vodu a pítek. Pokud se jim znelíbí jejich miska na vodu, tak zkrátka z ní nepijí. Radši si dá točenou vodu z vodovodu a pije přímo z baterie nakloněná přes dřez.

Kočky rády zalehávají oblečení a věci, z kterých lze cítit jejich chovatel. Může to být polštář, svetr, ale i špinavé prádlo.

Taky další zajímavostí o kočkách je, že milují olizování umytých vlasů majitelů.

Některé kočky miluji vůni chlóru.

Kočky útočí na lidské kotníky. Prostě jen tak z nudy.

Kočky jsou v učení na úrovni 2-3 letého dítěte.

Kočky mají taky sny.

Možná vás bude zajímat

Facebook
Facebook
fb-share-icon
Instagram
WhatsApp